Co wpływa na koszt wynajmu auta – szacujemy cenę wynajmu

Wypożyczalnie samochodów coraz częściej pojawiają się w Polsce. Dzięki jakości świadczonych usług zyskują stale rosnącą renomę. Wynajem aut jest dostępny zarówno w kraju, jak i poza jego granicami, a co więcej, potencjalny klient może pozwolić sobie na negocjowanie ceny, jeżeli zamierza wypożyczyć auto na dłuższy okres. Wypożyczalnie samochodów oferują przystępne ceny wynajmu samochodów nie tylko osobom prywatnym, ale także firmom, dla których w większości przypadków wynajem jest bardziej opłacalny niż leasing.

Wynajem aut oraz związane z nim koszty

Wypożyczalnia samochodów podchodzi do ustalania cen wynajmu aut w sposób indywidualny, biorąc pod uwagę szereg istotnych czynników, takich jak: marka i model pojazdu, a także przewidywany czas wypożyczenia. Na cenę wynajmu samochodu niebagatelny wpływ ma także kaucja. Ważna jest poza tym dostępność aut, sezon czy promocje, które najlepiej wyszukiwać za pomocą Internetu.

Jeżeli dojdzie do wypadku wynajętym samochodem, to…

Nie można stracić zdrowego rozsądku, należy po prostu postępować zgodnie z procedurami – wezwać na miejsce zdarzenia policję i niezwłocznie powiadomić wypożyczalnię samochodów. Jeżeli do kolizji doszło z winy osoby, która wynajęła auto lub wskutek innych przyczyn, będzie ona musiała ponieść koszty jego naprawy, o ile nie zostało wykupione ubezpieczenie, dzięki któremu można ich uniknąć.

Ceny wynajmu aut w Polsce

Koszty, z jakimi trzeba się liczyć, wynajmując samochód, kształtują się odmiennie i często różnice między nimi wynoszą nawet kilkadziesiąt złotych za dobę. Pojęcie średnich cen w tym przypadku w ogóle nie znajduje zastosowania. Wynajęcie Chevroleta Spark jest możliwe od 85 złotych, Opla Astry III za 99 złotych, Octavii za 159 złotych lub Nissana Qashqai za 199 złotych. Wszystkie wyszczególnione ceny są naliczane za dobę.

Koszty wypożyczenia samochodu za granicą

Podobnie jak w Polsce wynajem aut poza jej granicami zależy od modelu i marki samochodu. Za wypożyczenie Peugeota 107 w Hiszpanii trzeba zapłacić około 40 złotych, natomiast we Włoszech około 60 złotych. Wynajęcie samochodu w Niemczech kosztuje 90 złotych, we Francji 100 złotych, a w Grecji 80 złotych.

Nie ulega wątpliwości, że najbardziej opłacalny jest długoterminowy wynajem aut, ponieważ istnieje w takim przypadku możliwość zaoszczędzenia nawet kilkuset złotych. Wypożyczalnia samochodów to bardzo przydatna usługa, która staje się coraz powszechniej stosowaną praktyką. Jest wygodna, niedroga, a jej prestiż zapewnia posiadanie różnorodnego taboru o wysokiej jakości.