folia

Jak nadać samochodowi nowy wygląd? Sprawdź nasze porady

Jeździsz swoim samochodem już kilka lat i powoli nie możesz na niego patrzeć? A może pojazd już się wysłużył i wygląda coraz gorzej? To wcale nie oznacza, że musisz zacząć rozglądać się za nowym modelem. Folia grafitowa, nowe reflektory, a nawet gruntowne mycie mogą przynieść zadziwiające efekty i tchnąć w samochód nowego ducha.

Pomysły na nowy wygląd samochodu

Oczywiście, zanim zaczniesz działać, powinieneś zadać sobie pytanie, czy na pewno warto inwestować w ten samochód. Jeśli pojazd ledwo zipie, nawet najbardziej wyszukane dodatki w niczym już nie pomogą. Jeśli jednak zamierzasz jeszcze trochę z niego korzystać, warto zastanowić się nad zmianami.

Czyszczenie samochodu

Kompleksowe mycie naprawdę może sprawić, że Twój samochód zyska drugą młodość. Kilka minut na myjni bezdotykowej to przecież zazwyczaj tylko usunięcie mało wymagających zabrudzeń. Jeśli jednak poświęcimy kilka godzin na ręczne mycie, lakier znów może lśnić.

Folia na karoserię

Zadowalającego efektu nie będzie, jeśli na lakierze widoczne są wyraźne rysy. Nawet wtedy nie trzeba jednak od razu decydować się na malowanie całego samochodu. Oklejenie go folią pomoże nie tylko ukryć zarysowania, ale może też na przykład zmienić kolor nadwozia. Ciekawym rozwiązaniem jest folia carbon, którą można okleić listwy zewnętrzne, lusterka, a nawet maskę.

Odświeżenie wnętrza samochodu

To nie jedyne rozwiązanie, do którego można użyć folii. Folia strukturalna pomoże odświeżyć również wnętrze samochodu. Świetnie nadaje się choćby do oklejenia progów czy słupków. Takie drobne upiększenia także pomogą odświeżyć wygląd pojazdu.

Lśniące reflektory

Wyraźną poprawę wizualną powinna przynieść również praca przy reflektorach. Z biegiem lat klosze lamp żółkną i matowieją, sprawiając coraz gorsze wrażenie. Najprostszym rozwiązaniem jest wymiana lamp na nowe, ale tutaj również z pomocą Twojemu portfelowi mogą przyjść zabiegi czyszczące. Użycie papieru ściernego i wypolerowanie reflektorów powinno nadać im nowego blasku.

Inne dodatki

Jednym z najpopularniejszych zabiegów poprawiających wygląd pojazdu jest zakup nowych felg. Ich wymiana zawsze zauważalnie poprawia prezencję samochodu. Co bardziej śmiali mogą wypróbować zmianę zderzaków czy montaż spojlerów. Dzięki nim twój samochód będzie przypominał sportową wersję.

Nie przesadź z nowymi elementami

Na koniec mamy dla Ciebie jeszcze jedną, być może najważniejszą radę: nie warto przesadzać. Jeśli okleisz samochód folią, zamontujesz designerskie reflektory i zainwestujesz w spojlery rodem z rajdów WRC, nie tylko nie zaoszczędzisz, ale możesz uzyskać efekt odwrotny od zamierzonego. Zamiast nowszego modelu samochód może upodobnić się do źle ustrojonej choinki.