polerowanie karoserii samochodowej

Polerowanie karoserii samochodowej – jak zrobić to krok po kroku?

Odpowiednie polerowanie karoserii samochodu pozwala na przywrócenie fabrycznego wyglądu auta oraz zniwelowanie drobnych śladów użytkowania. Proces ten jest bezpieczny dla powłoki pod warunkiem użycia odpowiednich preparatów oraz wykonania zabiegu z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Jak wypolerować samochód, by wyglądał jak nowy? Przestawiamy poradnik, jak zrobić to krok po kroku.

1. Dokładnie umyj i osusz auto

Przed przystąpieniem do zabiegu, karoserię samochodu należy dokładnie umyć, pozbywając się wszystkich zabrudzeń powierzchniowych. Zaleca się również, aby po wstępnej pielęgnacji, wciąż wilgotny lakier umyć dodatkowo masą plastyczną z glinki, która usuwa drobne cząsteczki brudu, znajdujące się w porach lakieru. Elementy, które nie podlegają polerce należy zabezpieczyć dedykowanymi taśmami.

2. Polerowanie pastą g3

Kolejnym krokiem jest polerowanie karoserii odpowiednio dobraną pastą polerską. Zaleca się korzystanie z profesjonalnych produktów, wykorzystywanych w salonach polerskich. Produktem bezpiecznym dla karoserii samochodowej, a zarazem dającym najlepszy efekt jest pasta polerska farecla g3. Do wykonywania polerki niezbędne jest skorzystanie z wysokiej jakości sprzętu polerskiego – maszyny rotacyjnej z regulacją obrotów. Niewielką ilość pasty należy nałożyć na pad i rozpocząć polerowanie lakieru. Nie należy doprowadzić do przegrzania się karoserii.

3. Korekta lakieru

Pasta polerska g3 powinna pokryć dokładnie całą powierzchnię lakieru. Tak przygotowany lakier należy dokładnie sprawdzić pod względem niepożądanych hologramów. Ewentualne niedociągnięcia usunąć można za pomocą specjalnego sprayu, redukującego powłokę i odsłaniającego lakier. W celu dokładnego sprawdzenia wypolerowanej powierzchni zaleca się wykorzystanie lampy warsztatowej.

4. Wykończenie powierzchni

W celu dopełnienia procesu polerskiego, na powierzchnię karoserii należy nałożyć pastę farecla g3 wygładzającą lakier, nabłyszczająca oraz usuwająca ślady po niewprawnym polerowaniu padem. Wykonując polerkę wykończeniową należy zmienić pad na miękki, zwiększyć obroty urządzenia i zmniejszyć nacisk, a do polerowania użyć pasty „finish”.

5. Zabezpieczenie powierzchni

Polerowanie pastą g3 należy dopełnić produktami ochronno-upiększającymi, nadającymi lakierowi ostateczny, błyszczący efekt. Wśród produktów ochronnych znaleźć można różnego rodzaju woski, płyny, polimery. Należy pamiętać, że warstwa ochronna powinna być nakładana w niewielkiej ilości za pomocą specjalnego aplikatora z gąbki.